A 7 Csoda: Párbaj kétfős társasjáték tapasztaltabb játékosok számára is. Felépíthetjük csodáinkat, fejleszthetjük haderőnket, építhetünk különleges épületeket, tudományos áttöréseket érhetünk el – többféle úton eljutva a végső győzelemig...
És hogy milyen utak vezetnek oda? Gondolkodtatok-e már rajta, vajon az ókori építészeti csodákat csak a legnagyobb birodalmak tudták megépíteni, vagy ellenkezőleg: csak az számíthatott arra, hogy jelentős hatalom lesz, aki megépített egy világcsodát? Szeretnétek egy ókori városállam vezetőjének bőrébe bújva ezen morfondírozni? Akkor vágjatok bele egy 7 Csoda: Párbaj partiba!
Legyen az asztalotok az ókori Mediterráneum, és tartsátok szemmel ellenfeleteket – fontos lesz, hogy mikor és melyik nyersanyaggal erősödik a termelése, milyen kereskedelmi előnyökhöz jutott, vagy hogy mennyi figyelmet fordít a hadsereg fejlesztésére! Tartsátok észben, melyik építészeti világcsoda tervei várnak a kezeitek között, hogy megépülve birodalmatok hírét és erejét növeljék!És ne feledjétek Hérodotosz szavait: „A dolgok kezdetéből nem következik a végük.”
Mindkét játékos egy-egy civilizációt irányít, épületeket és csodákat épít. Egy játék 3 korból áll, és mindegyikben egy másik pakli kártyáit használjátok majd. Minden kor minden kártyája egy-egy épületet jelképez.
Minden kor menete hasonló: a játékosoknak lehetőségük van körülbelül 10 kártya kijátszására koronként, hogy pénzt keressenek, erősítsék a hadseregüket, tudományos felfedezéseket tegyenek és fejlesszék a városaikat.
3 különböző módon nyerhetnek a játékosok: katonai erőfölény, tudományos fölény és polgári győzelem révén. A katonai és tudományos győzelem feltételei bármikor teljesülhetnek a játék során, és ilyenkor a játék azonnal véget ér. Ha a harmadik kor végéig még senki nem nyert, a játékosok összeszámolják győzelmi pontjaikat, és a legtöbb pontot gyűjtő játékos lesz a győztes.